Промоција пројекта „Учитај, сазнај и сачувај“ – дигитализација и презентација Збирке скулптура у парку Буковичке бање

Народни музеј је 8. јуна 2023. одржао промоцију пројекта „Учитај, сазнај и сачувај – дигитализација и презентација Збирке скулптура“ у парку Буковичке бање.

Публици се обратио директор Народног музеја, Дарко Павловић, затим је о значају овог подухвата говорила виша кустоскиња Музеја Југославије, Ана Панић, док је графички дизајнер, Дејан Ковачевић, присутнима представио визуелни идентитет дигиталних платформи и указао на све аспекте и могућности приликом њиховог коришћења.

Овом приликом Народни музеј је уприличио још једно стручно вођење на коме је Тања Вићентић, аутор пројекта, представила ово драгоцено културно наслеђе. У складу са временским приликама сви посетиоци су добили сувенир са логом Музеја – кишну кабаницу.

Захваљујемо се свим средњошколцима и њиховим професорима који су присуствовали промоцији и стручном вођењу.

Тања Вићентић, историчар уметности Народног музеја у Аранђеловцу и Ана Панић, виша кустоскиња Музеја Југославије.